Araç Muayene Ücretleri

Araç muayene ücretleri fiyat listesi aşağıda 2020 yılı için listelenmiştir. Araç muayene ücretleri randevu aldıktan sonra muayene istasyonlarına gittiğinizde nakit olarak ödenir. Kredi kartı , havale vb. ödemeler geçerli değildir. Araç muayene ücreti gecikme ve egzoz muayenesi de yaptıracak iseniz daha önceden hesaplayarak yeterli araç muayene ücretini yanınızda bulundurunuz. Aksi taktirde banka, bankamatik veya buna benzer başka alternatif bulamayarak boşuna gitmiş olursunuz ve randevunuz iptal edilerek bir sonraki muayeneye kalırsınız.

ARAÇ MUAYENE RANDEVU FORMU İÇİN TIKLAYIN

      Araç muaeyene fiyatları T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 22 Aralık 2010 tarih ve B.11.0.KUG.0.00.17.00/230-16673 sayılı Genelge ile araç muayene ücretleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir Araç muayene ne kadar ?

Araç Muayene Fiyat Listesi

2020 Yılı Fiyat Listesi
Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker462,56 TL
Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork342,56 TL
Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet174,64 TL

Ödemeler nakit olarak kabul edilmektedir.

      Yukarıda kategorileri belirtilmiş araç sınıfları dışında kalan taşıtların, hangi kategoriden ücretlendirilecekleri T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca belirlenir.

      2918 sayılı “Karayolları Trafik Kanunu”nun 35. maddesi uyarınca, muayene süresi geçirilen her araçtan, gecikilen beher ay için muayene ücreti %5 oranında fazla bedel ile tahsil edilir.

Fiyatlara KDV dahildir.

      Muayene raporu sonucuna göre “Ağır Kusurlu” veya “Emniyetsiz” olduğu belirlenen araçların muayeneleri onaylanmaz.

  • Sabit Muayene Istasyonlarında Muayeneleri Onaylanmayan Araçlar Muayene Tekrarını, Muayenenin Yapıldığı Aynı Istasyonda Veya Aynı Ildeki Diğer Tüm Sabit Muayene Istasyonlarında,
  • Gezici Muayene Istasyonlarında Muayeneleri Onaylanmayan Araçlar Muayene Tekrarını Aynı Gezici Muayene Istasyonunda Veya Aynı Ildeki Sabit Araç Muayene Istasyonlarında,
  • Gezici Traktör Muayene Istasyonunda Veya Gezici Muayene Istasyonunda Muayeneleri Onaylanmayan Traktör Cinsi Araçlar Ise, Muayene Tekrarını Aynı Ildeki Sabit Araç Muayene Istasyonlarında, Gezici Muayene Istasyonlarında Veya Gezici Traktör Muayene Istasyonlarında,

bir ay içerisinde ücretsiz yaptırabilirler.

Muayene tekrarı yapılmış olan veya bir aylık süre içinde muayene tekrarına gelmeyen araçlardan muayene ücreti tam olarak alınır.

Bu ücret muayene istasyonunda ödenmektedir. Eft ya da havale yaptığınız tutar muayene ücreti dışında şirketimize ödenmektedir.

Araç Muayene Randevu

Araç Muayene için randevu yapmak zor mu geliyor? Bize Ulaşın sizin yerinize en uygun zamana randevunuzu alalım! Bu işlerle zaman kaybetmemek için hemen Randevu Alın sizin için işlerinizi ayarlayalım  Türkiye Geneli Araç muayene istasyonlarına randevu için başvurunuzu gönderin kısa sürede sizlere dönüş sağlayarak araç muayene randevu kaydınızı oluşturalım.  Telefon ile randevu almak için çağrı merkezi numarasından sabah …

Devam